Uncategorised

Za vínem

zavinemPenzion Lácary se nachází ve vinařské obci Kobylí, která je součástí svazku obcí Modré Hory. V tomto vinařském mikroregionu zaujímají více než polovinu rozlohy vinic modré odrůdy hroznů, ale výborné je zde nejen červené, ale i bílé víno.

Podrobnější informace o víně samotném, sklípcích i rodinných vinařstvích najdete na www.modrehory.cz v sekci Vinařství, na stránkách kobylských vinařů www.vinarizkobyli.cz a na stránkách obce www.kobyli.cz.

Obec Kobylí je také součástí mikroregionu Hustopečsko (www.hustopecsko.net), která sdružuje všechny obce v této spádové oblasti. Mimo jiné na jeho stránkách najdete seznam všech místních vinařských oblastí – sekce Vinařství, Vinařské oblasti.

V obci Kobylí se pořádají v průběhu roku tyto hlavní akce pro milovníky vína (více naleznete na stránkách www.kobyli.cz):

 • Únor, Březen – košty místních vín
 • Duben – Po kobyliských uličkách za vínem – koštování s ochutnávkou moravských specialit
 • Květen - Májové putování po Modrých Horách – ochutnávky vín v otevřených sklepech po celých Modrých horách s doprovodným večerním programem
 • Červen – Na kole krajem André – různě dlouhé trasy s ochutnávkou vín, doprovodnými programy a soutěžemi. Start v Autokempu Formanka v Hustopečích, razítka na stanovištích.
 • Červenec – Festival otevřených sklepů Léto v Modrých Horách, s doprovodnými programy
 • Srpen – Zarážení hory společně s akcí Kobylsků viniců za vínem – ochutnávky místních vín
 • Září – Putování za burčákem v Modrých Horách, Po kobylských uličkách za burčákem,
 • Listopad – ochutnávka mladých vín, pořádají Vinaři z Kobylí

Pokud máte zájem o procházku kolem sklepů a vinařství, zeptejte se nás, rádi Vám doporučíme kudy kam.

 

 

Zábava a sport

Penzion Lácary se nachází ve vinařské obci Kobylí, která je součástí svazku obcí Modré Hory. Každá z 5 obcí tohoto vinařského mikroregionu se nachází alespoň zčásti na kopci, proto zde není nouze o pěkné vyhlídky. Zalesněné kopce mezi Kobylím a Němčičkami si budou pochvalovat nadšení houbaři.

Největší akcí roku jsou pro místní tradiční krojované hody, které se konají v každé obci v jiný termín a skládají se z krojované zábavy s dechovkou a z kolotočů. Samozřejmou součástí je občerstvení a stánky se sladkostmi a suvenýry.

sportV okolí najdete tyto zajímavé turistické cíle:

 • Němčičky – koňský ranč zaměřený na westernové ježdění, koupaliště, minigolf, lyžařská dráha s vlekem
 • Bořetice – letiště (vyhlídkové lety), dřevěná rozhledna, Kraví Hora – samostatný stát vinných sklepů a sklípků, tenisové hřiště
 • Velké Pavlovice – rozhledna Slunečná, největší výrobce vína VINIUM a.s., solárium, cukrárna, bowling, paintball
 • Vrbice – kamenné templářské sklepy ve vrstvách nad sebou, Mohyla míru vedle kostela, muzeum
 • Kobylí – Kobylí vrch – nejvyšší místo v okolí s rozhlednou, unikátní kostel se samostatně stojící věží, muzeum, několik hřišť pro sportovní vyžití, Lácary - kopec s nejhezčím výhledem na celou obec Kobylí
 • Lednicko-Valtický areál
 • Pálava
 • Novomlýnské vodní nádrže

 

V obci Kobylí se pořádají v průběhu roku tyto hlavní sportovní akce (naleznete také na stránkách www.kobyli.cz):

 • Květen – střelby na asfaltové terče u myslivecké chaty, pořádá myslivecké sdružení Kobylí
 • Červenec - Hasičská soutěž, pořádá Sdružení dobrovolných hasičů Kobylí
 • Srpen – volejbalový turnaj „Memoriál Petra Zemánka - muži" a „Memoriál ing.Antonína Kani - muži-veteráni a superveteráni

Přímo za penzionem Lácary se nachází hřiště, které zahrnuje travnaté fotbalové hřiště, travnaté tréninkové fotbalové hřiště. Pod správu turistické ubytovny spadá celkem 6 antukových hřišť na volejbal, nohejbal a tenis, 1 betonové hřiště, 1 hřiště na plážový volejbal a bazén. Hřiště jsou pod správou TJ Sokol Kobylí - využití těchto hřišť je nutné domluvit s nimi telefonicky.

 

Kam v Kobylí:

Sport na čerstvém vzduchu pro jakoukoliv věkovou skupinu nabízí Discgolf park, který je na horním konci Kobylí. Přímo v našem penzionu si můžete vypůjčit disky, za poplatek.

Nejatraktivnější procházka je na rozhlednu na Kobylím vrchu, která má název Stezka nad vinohrady. Dostanete se na ni cestou mezi Discgolf parkem a kravínem.

Můžete se projít také ke kobylským rybníkům po stezce od fotbalového hřiště kolem Trkmanky. Najdete zde hnízdiště labutí a dalších ptáků, včetně dřevěné pozorovatelny.

 

Kulturní vyžití

Penzion Lácary se nachází ve vinařské obci Kobylí, která je součástí svazku obcí Modré Hory (www.modrehory.cz). Tento vinařský mikroregion se nachází v jižní části hanáckého Slovácka a jsou zde udržovány staré zvyky, ke kterým patří různé kulturní, folklorní a vinařské slavnosti - krojované hody, vinobraní, vinařské dny, otevřené sklepy, košty vín a pálenek, dožínky, fašaňk, krojové plesy a další.

Obec Kobylí je také součástí mikroregionu Hustopečsko (www.hustopecsko.net), která sdružuje všechny obce v této spádové oblasti. Mimo jiné na jeho stránkách najdete kalendář akcí - informace o akcích, které se konají v průběhu celého roku ve všech obcích a městech tohoto mikroregionu.

V obci Kobylí se pořádají v průběhu roku tyto hlavní kulturní akce (naleznete také na stránkách www.kobyli.cz):

vyzitiKvěten

 • Dětské hodečky (v krojích)
 • Májové putování po Modrých Horách s večerním vystoupením mužáckých sborů

Červen

 • Tradiční krojované hody

Srpen

 • Zarážení hory

Prosinec

 • Zpívání pod věží místního kostela, pořádá škola a školka, součástí jsou i stánky se suvenýry a občerstvení

 

 

 

Fotogalerie

Fotografie z penzionu

Každý pokoj je svým vybavením laděný do některé barvy. Najdete u nás 2-lůžkové pokoje: modrý, fialový, zelený, žlutý a čtyřlůžkové pokoje: hnědý a oranžový.

Kontakt, rezervace

Kontaktní informace penzionu Lácary v Kobylí

Penzion LÁCARY, Sokolská č.p. 494, 69110 Kobylí, (okres Břeclav)


kontaktZodpovědná vedoucí:

 • Lenka Čejková
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zástupce: Jana Čeperová, vedoucí prodejny HERMES (sousední budova)

Nejlépe nás zastihnete na našem mobilním telefonu: +420 730 898 494 

Rezervace

Na mobilním telefonu +420 730 898 494

Při rezervaci pokoje se hradí záloha 50% na účet, zbytek ceny v hotovosti při zahájení ubytování.

Na rezervační poplatek je vystavena zálohová faktura s uvedením čísla účtu a variabilního symbolu. Rezervace je závazná po připsání částky na bankovní účet č. 2437062/0800 (Česká spořitelna). Pokud bude rezervace zrušena nejpozději 14 dní před zahájením ubytování, bude vrácen rezervační poplatek v plné výši. Pokud bude rezervace zrušena později, rezervační poplatek je nevratný. Pokud budete po zarezervování potřebovat změnit počet osob nebo počet dnů pobytu, zavolejte nám.

V případě, že si chcete zarezervovat návštěvu v naší výrobě nebo máte jakékoliv dotazy k pobytu, zavolejte nám.